Senzaţional! Un japonez a inventat hrana viitorului. Biscuiţii care te fac mai inteligent şi mai longeviv

5bizare

După cercetări de 30 de ani, Yoshiro Nakamatsu, un cercetător japonez, susţine că a reuşit să decopere cel mai bun aliment pentru creierul omenesc.

Advertisement

Este vorba despre nişte biscuiţi, numiţi “Yummi Nutri Brain”, care, potrivit Japan Today, ar produce nici mai puţin decât… inteligenţa.

Advertisement

Şi mai mult, în afară de inteligenţă, biscuiţii “Yummi Nutri Brain” pot prelungi viaţa până la 144 de ani. Asta dacă, pe lângă biscuiţi, dacă consumatorul întreprinde şi activităţi sexuale şi duce o viaţă sportivă.

sursa: frontpress.ro

Advertisement
loading...

De asemenea, ai putea dori...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.