Pe fondul încălzirii globale,NINSORI la început de vară în Rusia! Ce spun meteorologii (video)

Vara a început cu ninsori şi lapoviţă în Rusia. Au fost luaţi prin surprindere de vremea extremă locuitorii din Moscova, Sankt Petersburg, din regiunile Leningrad şi Tveri. Mulţi dintre ei au filmat şi au postat pe Internet imagini care surprind ninsoarea atât de târzie. 

Advertisement

Meteorologii susţin că ninsorile sunt aduse de un ciclon rece. Pe tot parcursul zilei, în aceste zone ale Rusiei, precipitaţii vor continua, iar vântul va bate cu o intensitate de peste 70 de kilometri pe oră. În următoarele zile însă vremea se va schimba considerabil.

Advertisement

Temperaturile vor ajunge până la aproape de 30 de grade Celsius. În data de 29 mai, un uragan puternic a provocat moartea a 16 oameni în Moscova şi suburbii.

sursa: publika.md

Advertisement
loading...

De asemenea, ai putea dori...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.